Jak neušpinit fendry a bok lodi při stání u mola nebo benzinky?

Autor: Jiří Zindulka 15.6.2022 Článek
Stojíte u mola, kde visí pneumatiky nebo gumové válce, a chcete mít čisté fendry i loď? S jednoduchým Jirkovým tipem to je hračka!
Jak neušpinit fendry a bok lodi při stání u mola nebo benzinky?

Pokud stojíte u mola, na kterém visí pneumatiky nebo jsou tam svislé gumové oděrné válce, budete mít takřka jistě špinavé fendry nebo i bok lodi.

Tomu snadno můžete zabránit. Stačí, když si mezi fendry a molo pověsíte lávku. Zavěste ji zvenku přes fendry tak, aby se lávka nacházela mezi fendry a molem. A lávku na obou koncích zavěste na reelingová lanka (zábradlí).

Fendry se pak nedřou o molo ani o pneumatiky. Také je to užitečné, když je molo z larsenů a mohlo by dojít k zaskočení fendru do larsenu. Nebo když z betonu koukají nějaké dráty , které by fendry mohly i výrazně poškodit.

Lávka mezi fendry na lodi

Fendry s lávkou se pak nedřou o molo ani o pneumatiky

A také se to hodí v přílivových oblastech . Za odlivu loď klesá podél mola a fendry by mohly vyskočit na palubu. Lávka přes fendry tomu zabrání. Zapamatujte tenhle jednoduchý trik, může se vám hodit.

Chystáte se na moře? Přejeme vám mnoho pohodových mil bez nehod a hodně klidu i rozvahy při řešení případných potíží.

A jsme rádi, že vám na moři můžeme krýt záda. Nezapomeňte na pojištění kauce a cestovní pojištění se zásahem až do 200 NM. A pokud chcete plout s jistotou, doporučujeme asistenční službu SeaHelp, která se svými rychlými žlutými čluny operuje přímo na moři. Od jachtařů pro jachtaře.

Chci si vybrat pojištění

Chcete si přečíst další články o jachtingu a bezpečné plavbě? Pokračujte na našem jachtařském blogu!