Je tu SeaHelp. Rychlá asistence přímo na moři, která vyřeší spoustu vašich problémů

Autor: Daniela Jírová 4.6.2021 Článek
Moře dokáže svými nástrahami zaskočit i zkušeného jachtaře. My využíváme asistenci SeaHelp, která disponuje velmi rychlou zásahovou lodí. Jak funguje?
Je tu SeaHelp

Kotvíte v zátoce a trávíte krásné odpoledne šnorchlováním a koupáním. Právě se chystáte zvednout kotvu a přesunout se do chráněné mariny pár mil odsud. Zapnete motor a... nic. Znovu... a stále nic. Co teď? Pomalu se šeří a posádky se zmocňuje nervozita.

Podobný příběh zažil leckdo z nás. Moře totiž dokáže svými nástrahami zaskočit i zkušeného jachtaře. My v takových případech využíváme asistenci SeaHelp, která na zavolání vyšle velmi rychlou zásahovou loď. Ta problémy svých členů vyřeší přímo na moři a zdarma. Dobrou zprávou je, že si členství nyní můžete sjednat přímo u nás.

Rodina na plavbě
A jak SeaHelp funguje?

Díky jednoduché mobilní aplikaci SeaHelp rychle přivoláte pomoc tlačítkem SOS, kterým i současně nasdílíte svou polohu. Nemusíte se tedy vůbec obávat problémů v komunikaci. A zvládnete to snadno, i když je posádka nebo kapitán v panice.

Po rychlém ověření už za vámi vyráží jeden z rychlých žlutých člunů rakouské námořní asistenční společnosti Sea-Help GmbH. Zásahové lodě jsou vybavené radarem i nočním viděním, takže ani zásah za hluboké tmy není problém.

Každá zásahová loď disponuje velkou škálou vybavení a na palubě má i standardní náhradní díly. Samozřejmostí je také potápěčské vybavení, velká zásoba nářadí a plovací vesty. Lodě s poškozením trupu mohou zachránit, a hlavně udržet nad vodou, dvě výkonné pumpy o výkonu 2000 l/min.

V čem spočívá unikátnost SeaHelp?

Rychlost zásahové lodě je až 48 uzlů

Asistence SeaHelp garantuje nejrychlejší možný zásah, přičemž průměrný čas je 40 minut. Celkový výkon 600 koní pak umožňuje výjezdy do 2 hodin i během sezóny kdekoliv v Chorvatsku. To dokáže vyřešit spoustu problémů.

24/7 pomoc

Asistenční služba SeaHelp funguje 24 hodin a 365 dní v roce.

Základny nejen na Jadranu

Zásahová loď SeaHelp vyjíždí z jedenácti základen rozmístěných na jadranském pobřeží od Benátek až po Dubrovník. Asistence SeaHelp pokrývá nejen Chorvatsko, ale i Itálii, Německo, Nizozemsko, Slovinsko, Španělsko a Baleáry.

Jaké problémy na moři vám SeaHelp vyřeší a kdy ho využijete?

Problém se startem motoru je jen jedním z mnoha problémů, se kterým vám SeaHelp na moři pomůže. Seznamte se s dalšími:

1. Lehké nasednutí

Už jste zažili nasednutí na mělčinu nebo z něj máte obavu při každém proplouvání mezi ostrovy? Pokud loď není poškozená, zpět na hlubokou vodu vás zdarma stáhne asistence SeaHelp a vy můžete pokračovat v plavbě.

2. Uvolnění lan z propeleru

Namotané lano nebo síť na propeleru už nemusí znamenat dlouhé a náročné potápění s nožem v ruce nebo propadnutí kauce. Mimo mariny vám ho zdarma uvolní SeaHelp.

3. Přeprava osob při zranění

Kdokoliv z posádky má nárok v případě zdravotních komplikací na přepravu do nejbližšího přístavu k sanitce. To oceníte hlavně na dovolené s dětmi, rychlý člun SeaHelp bude u sanitky mnohonásobně rychleji než vaše loď.

Skákání do vody z lodi
S čím vám ještě pomůže SeaHelp v případě problémů na moři?

Tím to rozhodně nekončí. Pokud se stanete členem SeaHelp, získáte charterpass a máte možnost zdarma využít celou řadu dalších služeb. Jaké to jsou?

Pomoc se startem lodi

Při problému se startem, o kterém už byla řeč, se můžete spolehnout na příjezd asistence SeaHelp. Pomůže vám nastartovat pomocí elektrických kabelů a externího zdroje elektrického proudu.

Odtah lodě z místa havárie

V případě vážnější nehody zajistí asistence SeaHelp zdarma odtah lodě z místa havárie do nejbližšího přístavu nebo k jeřábu.

Jachta vytažená jeřábem

Přivezení 20 litrů paliva

Nedostatek paliva není tak obvyklý problém, ale u delších plaveb občas posádka zásobu podcení. Asistence SeaHelp zajistí dodání až 20 litrů paliva (nafta nebo benzín). Doprava je zdarma a vy zaplatíte pouze cenu paliva podle aktuální tržní ceny a v měně dané země, ve které se zrovna nacházíte.

Poradenství k revíru a počasí a MeteoVarování

Kapitáni SeaHelp mají neustálý přehled o vývoji počasí. Tyto aktuální informace společně s informacemi o revíru a službách pobřeží poskytují bezplatně všem svým členům. Stále aktuální oficiální předpověď počasí získají členové také díky aplikaci SeaHelp, kam jsou doručována MeteoVarování.

Přeprava osob z lodě na pevninu

Člen SeaHelp i jeho posádka má právo být 1x ročně zdarma přepraven z lodě na pevninu nebo z pevniny na loď.

Jachta pluje do přístavu
Jak můžu využít asistenci SeaHelp?

Členství v asistenční službě SeaHelp lze u nás sjednat jednorázově i na celý rok. Pokud hodně plujete a nestačí vám jednorázový charterpass na 14 dní, SeaHelp nabízí celoroční asistenci ve všech oblastech, kde má základny. Objednat si ho u nás můžete samostatně nebo přidat do našeho zvýhodněného balíčku třeba s pojištěním kauce, cestovním pojištěním či pojištěním storna.

Víte, že...

Asistence není vázaná pouze na jeden výjezd, ale nabízí neomezený počet zásahů? Zkrátka když máte problém, SeaHelp přijede, i kdyby to bylo šestkrát za dobu vaší plavby.

Nejtěžší jachta, kterou SeaHelp vlekla, vážila téměř 100 t? A nejdelší vzdálenost, na kterou byla loď vlečená, byla neuvěřitelných 125 Nm?

Mobilní aplikace má spoustu dalších užitečných funkcí? Pomůže vyhledat nejbližší čerpací stanici, zobrazí její otevírací dobu a poskytuje i přístup k meteorologické předpovědi. Od roku roce 2018 tu najdete i rezervační portál míst v chorvatských marinách.

Kam volat v případě problémů na moři?

Kromě mobilní aplikace je tu HotLine +385 919 112 112 pro Jadran a +800 112 00 112 pro Balt a Baleáry nebo lze použít kanál 16 na VHF.

Asistence SeaHelp vás ochrání na moři, ať už se stane cokoliv. Plavíme se také a služeb SeaHelp sami využíváme. SeaHelp zkrátka svým členům nabízí kompletní ochranu při nejrůznějších problémech, které vás na moři mohou potkat.

Mám zájem o členství SeaHelp

Chcete si přečíst další články o jachtingu a bezpečné plavbě? Pokračujte na našem jachtařském blogu!