Poznejte počasí v Chorvatsku a plujte bezpečně

Autor: Daniela Jírová 8.5.2021 Přednáška 31.5.2021
Máte za sebou strašidelné zážitky z přistávání v silném větru? Chcete dobře poznat nejčastější větry v Chorvatsku, předvídat jejich vznik a vyhnout se nebezpečí?
Poznejte počasí v Chorvatsku a plujte bezpečně

Tak právě pro vás je přednáška s Pavlem Kocychem, která je úplně zdarma. Naučíte se správně vyhodnotit, jaký přístav je v danou chvíli bezpečný, kdy a kam plout a také kdy a kam neplout. Pochopíte, kdy větry foukají, jaké jsou podmínky pro jejich vznik a jak je poznat. Maestrál, Bóra, Jugo i Tramontana, Burin, Nevera nebo Garbin vás už nezaskočí!

Kdy přednáška začíná a kdo ji vede?

  • Termín: 31. května 2021 18.00 až 20.00
  • Lektor: Pavel Kocych
  • Cena: zdarma

Tato přednáška již proběhla a nový termín jsme zatím nevypsali. Chcete být v obraze? Sledujte náš program jachtařských přednášek, který průběžně aktualizujeme.

Co všechno se na přednášce dozvíte?

1. Maestrál, vítr krásného počasí, denní bríza. Jak vzniká, kdy fouká a kdy ne? A jak se mění jeho síla a směr v průběhu dne?

2. Bóra, postrach jadranských jachtařů. Jaké jsou podmínky pro vznik bóry a jak poznat příchod bóry? Proč je bóra tak nebezpečná? Jak naplánovat bezpečnou trasu a jak na bezpečné kotvení za bóry?

3. Jugo, druhý postrach jadranských jachtařů. Jaké jsou podmínky pro vznik juga a jak poznat příchod juga? Proč je jugo tak nebezpečné? Jak naplánovat bezpečnou trasu a jak na bezpečné kotvení za juga?

4. Další jadranské větry – Tramontana, Burin, Nevera, Garbin (Lebič)

Staňte se lepším kapitánem a plujte bezpečně.

Jak se připojit?

  • Vyberte si přednášku a zarezervujte si místo.
  • Všechny informace a link pro sledování přednášky vám zašleme v den konání.
  • A pak už si jen najděte pohodlné místo s dobrým připojením a užijte si povídání o jachtingu.