Jaké jsou výhody pojištění kauce Boatsafe oproti jiným dostupným pojištěním?

Autor: Daniela Jírová 22.1.2024 Článek
Při výběru lodě na dovolenou vás možná upoutá nabídka pojištění zdarma nebo pojištění přímo u charterovky. Může v tom být ale velký háček a past na vaši peněženku. Co s námi získáte navíc a na co si dát pozor u různých nabídek pojištění kauce?
Jaké jsou výhody pojištění kauce Boatsafe oproti jiným pojištěním?

Na plavbách po celém světě kryjeme záda už 2 000 jachtařům. Proč si nás vybrali?

1. Pojištění kauce u nás nemusí uzavírat jen skipper

Může to být kdokoliv z posádky, kdo skládá kauci. Organizace plavby je tak snazší.

2. Více škod = 1 spoluúčast

Když máte na jedné plavbě víc škod, řešíme je společně jako 1 pojistnou událost. Takže spoluúčast, narozdíl od jiných pojišťoven, platíte vždy jen jednou. Při škodní události nesnižujeme pojistný limit a platí vám v plné výši celý rok.

3. Na dovolenou i regatu stačí 1 pojištění

Plujete často a během roku nechcete nic řešit? Varianta Profík platí kromě dovolené také na regatě i na kurzu či plavbě, které vedete za úplatu. Pojištěné máte i doplňkové plachty a limit si kdykoliv navýšíte, např. před regatou. Výhodné i pro rekreační skippery, kteří plují často a kombinují dovolené a regaty.

4. Kryjeme i škody na motoru a převodovce, které jinde spadají do výluk

A výluky my nemáme rádi, proto vždy kryjeme maximum škod. Včetně škod na plachtách, na dinghy (a jeho motoru), na kotvě nebo kotevním vrátku, které často spadají do výluk (zejména v pojištění u charterovky). Naše pojištění se vztahuje i na zatopený či ukradený přívěsný motor.

Víte, že ostatní pojišťovny nekryjí škody na motoru (a převodovce), které jsou zaviněné nesprávnou manipulací nebo vnějším zásahem (náraz, zatopení, požár...)? My ano, protože právě tyto závady jsou u motoru nejčastější.

Poškozený motor na jachtě

Škody na motoru, které i u renomovaných pojišťoven spadají do výluk, my kryjeme (včetně vnějšího zavinění a chybné manipulace)

Pojištění přímo od charterové společnosti (tzv. damage waiver)

Pojištění kauce nabízí některé charterovky. Je sice příjemné, že nemusíte skládat kauci (resp. skládáte “malou” kauci), ale bývá velmi nevýhodné – obsahuje řadu výluk (např. neplatí na plachty, kotvu, pomocný člun a motor, ty pak musíte při poškození či ztrátě celé zaplatit). Těžko také získáváte přesné podmínky. Přečtěte si jeden z příběhů, kdy pojištění charterovky nefungovalo.

5. Kryjeme i škody, které nezaviníte

Zatímco ostatní, i renomované společnosti nekryjí z kauce škody, které nebyly zaviněny skipperem nebo posádkou, my ano. To oceníte, třeba když vaši loď poškodí jiná loď při přistávacím manévru nebo kotvení. Charterovka totiž zabaví kauci i vám, i když jste srážku nezavinili.

6. Naše pojistné podmínky jsou sice poměrně obsáhlé, ale najdete v nich vše

Transparentně, srozumitelně a v češtině.

Pojištění u zahraniční pojišťovny

Některé zahraniční pojišťovny nabízí příznivé ceny a nižší spoluúčast. Problémem je ale absence pojistných podmínek v českém jazyce a komunikace. Tyto pojišťovny tu nemají zastoupení, obtížně s nimi budete řešit nestandardní nebo komplikovanější pojistnou událost. Případný spor pak řeší cizí jurisdikce. Nižší spoluúčast je vykoupena jejím násobením v případě více škod na jedné plavbě.

7. Likvidace škod probíhá rychle (zpravidla do 3 dnů)

Po doložení dokladů máte peníze na svém účtu bleskově. Je to i proto, že na likvidaci spolupracují naši odborníci, kteří jachtingu i škodám na lodi skutečně rozumí. Samozřejmostí je proto pomoc se správným doložením podkladů a poradenství i u komplikovaných událostí.

Poškozená příď plachetnice

Samozřejmostí je naše pomoc se správným doložením a poradenství i u komplikovaných událostí

8. Pojištění kauce vám platí po celém světě

A bez vlivu na cenu. Jednorázové pojištění platí vždy 30 dní a celoroční po celý rok.

Pojištění zdarma – např. k pronájmu lodi

Pojištění, které je zdarma nebo podezřele levné, bývá zpravidla velmi ořezané. Je plné výluk, je omezené časem či destinací nebo vás čeká velká spoluúčast. K dispozici zpravidla nemáte ani podrobné pojistné podmínky, takže můžete být překvapení až při řešení škody. Obezřetní buďte zejména u pojištění odpovědnosti, které nezahrnuje ani základní krytí obvyklé u tohoto typu pojištění.

9. Profíkům věříme a kryjeme všechny jejich plavby během roku

Pojištění kauce pro profi skippery platí celý rok a vztahuje se na libovolné množství plaveb (není omezené jen na 1 cestu jako u jiných pojištění). V ceně jsou i doplňkové plachty (genakr, spinakr, code 0) a unikátem je krytí i rizika na regatě.

10. Pojistný limit si můžete jednorázově navýšit

Pokud vyrážíte během roku na loď s vyšší kaucí než obvykle (regata, exotika), jednoduše a za výhodnou cenu si limit jednorázově navýšíte.

11. Na jednom místě vyřešíte kompletní pojištění na jachtu

Přidat si můžete pojištění odpovědnosti skippera s širokým krytím (zahrnuje i hrubou nedbalost, kterou je jinde nutné sjednat zvlášť), cestovní pojištění pro jachtaře (bez příplatku za jinde rizikový jachting i s garancí asistence), asistenci na moři či pojištění storna. A získáte i balíčkovou slevu.

Víte, že umíme přizpůsobit pojištění na míru? Například cestovní pojištění pro expediční jachtaře nebo profíky (pro které neplatí omezení max. 90denního pobytu v zahraničí).

12. Uzavřete i zaplatíte ho jednoduše online a bezpečně

Do 5 minut je vše vyřízené, bez těžkopádného vyplňování, telefonování nebo papírování. Pojištění si totiž sami "naklikáte" podle potřeby. A všechny informace v češtině máte k dispozici předem.

Víte, že při bezeškodním průběhu získáte slevu na příští pojištění kauce (50 % u jednorázového, až 20 % u celoročního pro členy Boatsafe Skippers Clubu)?

13. Řídíme se českým právem

Nikoliv rakouským nebo německým, které pro vás může znamenat mnoho komplikací.

Přejeme vám hodně krásných naplutých mil, dobrý vítr a minimálně stopu vody pod kýlem. A plujte bezpečně. S případnými trablemi vám rádi pomůžeme - nejen naším pojištěním pro jachtaře, ale také nadstandardním poradenstvím v našem Boatsafe Skippers Clubu.

Plachetnice na moři

Chcete si přečíst další články o jachtingu a bezpečné plavbě? Pokračujte na našem jachtařském blogu!

Jste s námi a našimi službami spokojení, líbí se vám, co děláme? Budeme moc rádi za hodnocení, které pomůže i dalším jachtařům.