Jachtařská akademie: přednášky o jachtingu od nejlepších jachtařů na jednom místě

Autor: Daniela Jírová 11.8.2023 Archiv
Chcete si zlepšit své jachtařské dovednosti nebo se posunout v jachtařské “kariéře”? Ať už se jachtingu věnujete na dovolené nebo na regatách, z bohatého archivu s desítkami přednášek si určitě vyberete.
Jachtařská akademie: přednášky o jachtingu od nejlepších jachtařů

Pestrý seriál přednášek nejlepších jachtařů teď najdete na jednom místě. Přednášky si můžete pustit kdykoliv a kdykoliv se k nim vrátit. Třeba když se chystáte po delší době na moře nebo se pouštíte do náročnějšího jachtařského dobrodružství.

Tady je náš přehled nejzajímavějších online přednášek pro jachtaře od začátečníků až po pokročilé.

Staňte se lepším kapitánem a plujte bezpečně.

O přednáškách

Cena: Všechny následující přednášky jsou zdarma pro členy Boatsafe Skippers Clubu (členství si můžete zakoupit od 990 Kč), popř. lze zakoupit i jednotlivé přednášky.

Přednášející: Jiří Zindulka, Pavel Kocych, JUDr. Jan Onheiser, MUDr. Vojtěch Vajdík, Richard Konkolski, Katka Křelinová Staňková, Jan Johan Hirnšal, Tomáš Krejza, Matyáš Mačát.

Forma: Každá přednáška je dostupná ze záznamu online a trvá zhruba 2 hodiny. Najdete jich tu 20 a další přibývají.

Základní jachtařské dovednosti

Kotvící loď v zátoce

⚓ Jak na bezpečné kotvení s Jirkou Zindulkou

Co se na přednášce dozvíte: Jak správně a bezpečně zakotvit, aby kotva opravdu držela, jak si vybrat dobré místo a jaké chyby způsobují nejčastěji škody na lodi a na jachtařské duši? Jak kotvit v různých podmínkách a lokalitách?

Pustit přednášku

⚓ Základy bezpečného přistávání s Jirkou Zindulkou

Co se na přednášce dozvíte: Jak bezpečně přistát a jaké nejčastější chyby jachtaři dělají? Jaké vlivy ovlivňují chování lodi při přistání a jak s nimi počítat?

Pustit přednášku

⚓ COLREG polopatě, jednoduše a prakticky s Pavlem Kocychem

Co se na přednášce dozvíte: Bojujete na moři s pravidly, přednostmi a zmatkujete? Pak je praktická přednáška o COLREGu přesně pro vás. Pavel si na všechny nejasnosti důkladně posvítí a předvede je v praxi.

Pustit přednášku

⚓ Nejdůležitější jachtařské uzly a vše o lanech s Pavlem Kocychem

Co se na přednášce dozvíte: Chcete se naučit vázat nejdůležitější jachtařské uzly a získat spoustu tipů a vychytávek? Na praktické přednášce si ukážeme i různé druhy lan a jejich použití.

Pustit přednášku

⚓ Jak si přebrat loď s Jirkou Zindulkou

Co se na přednášce dozvíte: Přebírání lodi už nemusí být strašákem. Na zbrusu nové online přednášce vás správným a důkladným převzetím lodě provede Jirka krok za krokem a prozradí i spoustu tipů.

Pustit přednášku

⚓ První pomoc na jachtě s MUDr. Vojtou Vajdíkem

Co se na přednášce dozvíte: Dovolená na jachtě je jedinečným zážitkem. Jak vyřešit i méně příjemné okamžiky a poskytnout účinnou první pomoc? Jak vybavit lékárničku a vyřešit MOB? O své zkušenosti se podělí dlouholetý jachtař a odborník na urgentní medicínu MUDr. Vojta Vajdík.

Pustit přednášku

⚓ Námořní právo pro jachtaře 1 s Janem Onheiserem

Co se na přednášce dozvíte: Jakou má odpovědnost velitel námořní jachty? A jaké má pravomoci? Co dělat při nehodě a koho kontaktovat? Zjistíte na přednášce s JUDr. Janem Onheiserem, dlouholetým jachtařem a RYA instruktorem. Podíváme se i na to, jak se zachovat k pirátům.

Pustit přednášku

⚓ Bezpečná plavba s Richardem Konkolskim

Co se na přednášce dozvíte: Slavný český mořeplavec a vítěz řady námořních závodů, který třikrát obeplul sám zeměkouli a na moři zažil spoustu extrémních i nebezpečných situací, se o své bohaté zkušenosti podělí v exkluzivní přednášce.

Pustit přednášku

⚓ Záchranná vesta - nejlepší a nejbezpečnější přítel jachtaře s Katkou Staňkovou

Co se na přednášce dozvíte: Chcete si pořídit vlastní záchrannou vestu a přemýšlíte, jakou si vybrat, jak ji servisovat a jak se od sebe liší? Připojte se k přednášce Katky Staňkové, zkušené jachtařky, instruktorky kurzů záchrany a přežití na moři a RYA.

Pustit přednášku

⚓ Jiný kraj, jiný mrav – zvyklosti jachtingu v různých zemích s Pavlem Kocychem

Co se na přednášce dozvíte: Každá přímořská země, každý přístav i charterová společnost mají spoustu svých pravidel, která nám mnohdy nemusí přijít být moc logická a někdy jsou i za hranicí pochopitelnosti. Psanými, nepsanými a někdy i vtipnými pravidly vás provede Pavel Kocych.

Pustit přednášku

Pokročilé jachtařské dovednosti

Bouře na lodi

⚓ Bezpečná plavba v bouři s Jirkou Zindulkou

Co se na přednášce dozvíte: Chcete vědět, jak přežít plavbu v bouři? Na co se připravit a jak bezpečně loď vést? Podívejte se na přednášku Jirky Zindulky, který na moři zažil ty netvrdší podmínky už mnohokrát a o všechny své zkušenosti se podělí!

Pustit přednášku

⚓ Jak bezpečně řešit krizové situace na moři 1. díl s Pavlem Kocychem

Co se na přednášce dozvíte: Krizové situace na moři přichází v těch nejméně vhodných okamžicích. Dějí se nám všem bez ohledu na zkušenosti a záleží jen na našem důvtipu, zda je zvládneme. Ve dvoudílné přednášce poradíme, jak většinu z nich vyřešit. Ať už jde o zaseknutý rolfok, roztrhanou plachtu, poruchu kormidelního systému, průsaky do lodi nebo namotání lana na propeler, na které se zaměřuje 1. díl.

Pustit přednášku

⚓ Jak bezpečně řešit krizové situace na moři 2. díl s Pavlem Kocychem

Co se na přednášce dozvíte: I ve 2. dílu rozebere Pavel nejrůznější kritické situace a poradí, jak je vyřešit. Tentokrát se zaměřuje na problémy s elektrikou a motorem, potíže s nabíjením nebo ucpané WC. Ukáže i to, jaké věci a vybavení se vyplatí vozit s sebou a jak je můžete využít při řešení kritických situací.

Pustit přednášku

⚓ Námořní právo pro jachtaře 2 s Janem Onheiserem

Co se na přednášce dozvíte: Pokračování přednášky o námořním právu s JUDr. Janem Onheiserem, dlouholetým jachtařem a RYA instruktorem. Přednáška navazuje na 1. díl Základy námořního práva, připomeneme některá základní témata a vybraným problémům se věnuje více do hloubky.

Pustit přednášku

⚓ Jachting na Kapverdách a bezpečná plavba v pasátech s Pavlem Kocychem

Co se na přednášce dozvíte: Jaký je jachting na Kapverdách a jaká má specifika? Na co se připravit při plavbě v pasátech? Dozvíte se na online přednášce s Pavlem Kocychem, který v této oblasti opakovaně pluje.

Pustit přednášku

⚓ Bezpečná plavba s genakrem s Matyášem Mačátem

Co se na přednášce dozvíte: Chybí vám jistota při ovládání genakru? Na regatách ztrácíte na genakrových kurzech? Nebo jen chcete posunout své dovednosti a plánujete si ho poprvé půjčit? Na přednášce získáte kompletní vhled a dozvíte se i spoustu dalších triků pro pokročilejší jachtaře.

Pustit přednášku

Trendy a design

Design jachty

⚓ Lodní design, architektura a nové trendy (oplachtění, takeláž a trup) s Matyášem Mačátem

Co se na přednášce dozvíte: Jaké jsou typy trupů, plachet, kýlů a takeláže a jakou mají funkci? Jaké trendy se využívají a proč? A jaká je budoucnost jachtingu? O vše se podělí námořní architekt Matyáš Mačát.

Pustit přednášku

⚓ Jak se rodí nová jachta? Od nápadu až po stavbu s Matyášem Mačátem

Co se na přednášce dozvíte: Co všechno se musí stát, než na moře vypluje nová jachta? Matyáš nás zasvětí do celého procesu - od prvotního nápadu k návrhu designerů, výrobě prototypu, testování až k marketingu. Zaměříme se i na závodní speciály.

Pustit přednášku

Závodění a regaty

Bouře na lodi

⚓ 6 intenzivních přednášek, které vás připraví na regatu s Janem Johanem Hirnšalem

Co se na přednášce dozvíte: Špičkový český jachtař a vítěz mnoha závodů vás provede celou přípravou. Od výběru regaty, přípravy lodě až po techniku manévrů a trim. Naučí vás techniku jízdy, správnou strategii i pravidla

Pustit přednášky

⚓ Jak se připravit na regatu? s Tomášem Krejzou

Co se na přednášce dozvíte: Zkušený jachtař a několikanásobný mistr ČR v námořním jachtingu, který na moři závodí přes 20 let, shrnuje nejdůležitější věci, které před svou první regatou potřebujete - příprava, trénink, pravidla a startovní procedury.

Pustit přednášku

Přednášky na živo online

Chcete být v obraze a účastnit se i přednášek na živo? Sledujte náš program jachtařských přednášek, který průběžně aktualizujeme. Najdete tu termíny, plány i detailní obsah každé přednášky. Většina přednášek je zcela zdarma.